Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı, oda ister üst katta ister sıra halinde olsun, yan odadaki faaliyetten rahatsız edilmenizi önlemek için, sesin iletilmesini engelleyen malzemeler ile yapılan uygulamalardır. Bunun büyük bir beton levha veya duvar olması gerekmez. Bir bina elemanının veya bina yapısının, içinden ses iletimini azaltma konusundaki genel yeteneği ile ilgilidir. İki tür ses yalıtım uygulaması söz konusu olabilir – havadan kaynaklanan ses yalıtımı ve darbe sesi yalıtımı.

ofis ses yalıtımı

OFİS AKUSTİĞİ

Ofis Ses Yalıtımı

İnsanların yoğun olarak bir arada kullandığı alanlardan birisi olan ofislerde gürültüye ve yankıya maruz kalmamak için mekan tasarımına uygun ofis akustiği malzemeleri tercih edilmektedir.​

STÜDYO SES YALITIMI

Stüdyo Odası Akustik Düzenleme

Stüdyo ses kayıt odalarında akustik düzenleme ve ses yalıtım işlemi yapılırken sesi geçirmeyen ve bunula beraber akustik yalıtım malzemeleri kullanılır.

radyo odası akustik ses yalıtımı

RADYO ODASI AKUSTİK KAPLAMA 

Ses Kayıtlarınızı İyileştirin.

İnsanların yoğun olarak bir arada kullandığı alanlardan birisi olan ofislerde gürültüye ve yankıya maruz kalmamak için mekan tasarımına uygun ofis akustiği malzemeleri tercih edilmektedir.

TOPLANTI ODASI

Toplantı Salonlarında Neler Kullanılmalı ?

Özel bir görüşme yapıyorsunuz ve bu görüşmeye kimsenin ortak olmasını istemiyorsunuz değil mi ? Ses izolasyonu inşaat akustiğinde dikkat edilmeyen bir husus olduğu durumda inşaat sonrasında da yapılarak sizleri ses geçişine kapalı bir ortama hapsedebilir.

ÇAĞRI MERKEZİ

Call Center Akustik Yalıtımı

Çoğu şirketin kullanmayı tercih ettiği çağrı merkezleri ses kalabalığının önüne geçilemez bir durum haline gelebilir. Bunun için sesin kırılması ve hapsedilmesi için akustik panel, halı veya sünger gibi çeşitli akustik kaplama malzemeleri ile ses emilimi sağlayarak bu sorunu ortadan kaldırıyoruz.

TİYATRO SALONU

Toplantı Salonlarında Neler Kullanılmalı ?

Stüdyo ses kayıt odalarında akustik düzenleme ve ses yalıtımı yapılırken sesi geçirmeyen ve bunula beraber akustik yalıtım malzemeleri kullanılır.

SİNEMA SALONU

Sinema Salonlarında Akustik Düzenleme

İnsanların yoğun olarak bir arada kullandığı alanlardan birisi olan ofislerde gürültüye ve yankıya maruz kalmamak için mekan tasarımına uygun ofis akustiği malzemeleri tercih edilmektedir.

HOME CINEMA SES AKUSTİĞİ

Evinizde kendinize ait bir sinema odanız mı olsun istiyorsunuz ?

Evde sinema odalarında ses yalıtım uygulaması hem akustik hem de gürültü izolasyonu dikkate alınarak yapılması gereken bir işlemdir. Profesyonel ekibimiz ile iletişime geçerek kendi zevkinize ait sinema odasına sahip olun.

Paylaş
Paylaş