Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı, oda ister üst katta ister sıra halinde olsun, yan odadaki faaliyetten rahatsız edilmenizi önlemek için, sesin iletilmesini engelleyen malzemeler ile yapılan uygulamalardır.

İnşaat Akustiği - Ses İzolasyonu

TAVAN SES YALITIMI

Üst kata giden sesler nasıl engellenir ?

Katlar arası ses yalıtımı uygulamaları sizden üst kata giden sesleri engellemek için yapılır. Burası konut, iş yeri hastane olabilir işlem genellikle aynıdır. Kullanılan inşaat ürünlerine göre malzeme tercih edilir.

katlar arası tavan ses yalıtımı

ORTAK DUVAR SES YALITIMI

Bitişik duvarlarda nasıl izolasyon yapılır ?

İnsanların yoğun olarak bir arada kullandığı alanlardan birisi olan ofislerde gürültüye ve yankıya maruz kalmamak için mekan tasarımına uygun ofis akustiği malzemeleri tercih edilmektedir.​

ALÇIPAN BÖLME DUVAR SES YALITIMI

Bir alanı bölümlendirmek isterken ortama gelebilecek sesleri de kesmek isteyebiliriz. Bunun için yapılan alçıpan bölme duvar uygulamalarında ses kesim oranı yüksek ses yalıtım malzemeleri tercih edilir.

alçıpan bölme duvar ses yalıtımı

PARKE ALTI SES YALITIMI

Ne kadar sesi yalıtabiliriz ?

Parke uygulanan zeminlerde hangi malzemeler kullanılır ? Titreşim, darbe gürültü kaynaklı sesleri engellemek için kauçuk esaslı levhalar ve izolasyon süngeri tercih edilir. Bunların uygulanış şekline göre belirli ses emilim değerleri ortaya çıkarılabilir.

parke altı ses yalıtımı

ŞAP ALTI SES YALITIMI

Hangi şap kalınlığında hangi ürün kullanılır ?

3cm şap kalınlığı ile 7cm şap kalınlığının olduğu mekanlarda ses yalıtım değeri ürün kullanmadan bile fark edilir seviyededir. İnşaatlarda yapılan büyük hatalardan birisi atılan betona uygun malzeme tercihi yapılmamasından ortaya çıkıyor.

blank

ZEMİN SES YALITIMI

Alt kata giden sesler nasıl engellenir ?

İnşaat yapım işlemi sırasında şap altında , parke, seramik veya fayans döşeme işlemleri yapılırken kullanılmayan izolasyon malzemeleri neticesinde alt kata istenmeyen sesler gittiği için bu ürünler sonradan sökülüp titreşim ve ses kesici ürünler uygulanır.

zemin ses yalıtımı

Akustik Ses Yalıtımı

OFİS AKUSTİĞİ

Ofis Ses Yalıtımı

İnsanların yoğun olarak bir arada kullandığı alanlardan birisi olan ofislerde gürültüye ve yankıya maruz kalmamak için mekan tasarımına uygun ofis akustiği malzemeleri tercih edilmektedir.​

STÜDYO SES YALITIMI

Stüdyo Odası Akustik Düzenleme

Stüdyo ses kayıt odalarında akustik düzenleme ve ses yalıtım işlemi beraber yapılır . Bunun için duvar tavan ve zeminden giden – gelen seslerin ortamdaki yankının oranının tespiti gereklidir.

RADYO ODASI AKUSTİK KAPLAMA 

Ses Kalitenizi İyileştirin.

İnsanların yoğun olarak bir arada kullandığı alanlardan birisi olan ofislerde gürültüye ve yankıya maruz kalmamak için mekan tasarımına uygun ofis akustiği malzemeleri tercih edilmektedir.

radyo odası akustik ses yalıtımı

TOPLANTI ODASI

Toplantı Salonlarında Neler Kullanılmalı ?

Özel bir görüşme yapıyorsunuz ve bu görüşmeye kimsenin ortak olmasını istemiyorsunuz değil mi ? Ses izolasyonu inşaat akustiğinde dikkat edilmeyen bir husus olduğu durumda inşaat sonrasında da yapılarak sizleri ses geçişine kapalı bir ortama hapsedebilir.

ÇAĞRI MERKEZİ

Call Center Akustik Yalıtımı

Çağrı merkezlerinde ses kalabalığının önüne geçilemez bir durum haline gelebilir. Bunun için sesin kırılması ve hapsedilmesi için akustik panel, halı veya sünger gibi çeşitli akustik kaplama malzemeleri ile ses emilimi sağlayarak bu sorunu ortadan kaldırıyoruz.

TİYATRO SALONU

Tiyatro Salonlarında Neler Kullanılmalı ?

Akustik sahne perdesi, akustik ahşap panel, akustik kumaş kaplı panel gibi pek çok akustik ses yalıtım malzemesi kullanılabilir. Ayrıca çevreden gelen seslerin engellenmesi için duvar tavan zemin ses izolasyon malzemeleri de tercih edilebilir.

SİNEMA SALONU

Sinema Salonlarında Akustik Düzenleme

İnsanların yoğun olarak bir arada kullandığı alanlardan birisi olan ofislerde gürültüye ve yankıya maruz kalmamak için mekan tasarımına uygun ofis akustiği malzemeleri tercih edilmektedir.

HOME CINEMA SES AKUSTİĞİ

Ev Sinema Odası Ses Yalıtımı

Evde sinema odalarında ses yalıtım uygulaması hem akustik hem de gürültü izolasyonu dikkate alınarak yapılması gereken bir işlemdir. Ekibimiz ile iletişime geçerek kendi zevkinize ait sinema odasına sahip olun.

 Bunun büyük bir beton levha veya duvar olması gerekmez. Bir bina elemanının veya bina yapısının, içinden ses iletimini azaltma konusundaki genel yeteneği ile ilgilidir. İki tür ses yalıtım uygulaması söz konusu olabilir – havadan kaynaklanan ses yalıtımı ve darbe sesi yalıtımı.

ses yalıtımı m2 fiyatları

Ses yalıtımı m2 fiyatları nasıl belirleniyor ?

Ses yalıtım malzemelerinin fiyatları, işçilik, ekstra yapılması gereken işlemler vs fiyatları etkileyen durumlardır. Fiyat teklifi almak için iletişim formumuzu doldurabilir alanınızla ilgili detaylı bilgileri bize iletirseniz bu konuda sizlere daha net bir şekilde yardımcı olabiliriz.

 

ArabicChinese (Simplified)EnglishGermanRussianTurkish