Ses yalıtımı, oda ister üst katta ister sıra halinde olsun, yan odadaki faaliyetten rahatsız edilmenizi önlemek için, sesin iletilmesini engelleyen malzemeler ile yapılan uygulamalardır.

İnşaat Akustiği – Ses İzolasyonu


 

TAVAN SES YALITIMI


Üst kata giden sesler nasıl engellenir ?

Katlar arası ses yalıtımı uygulamaları sizden üst kata giden sesleri engellemek için yapılır. Burası konut, iş yeri hastane olabilir işlem genellikle aynıdır. Kullanılan inşaat ürünlerine göre malzeme tercih edilir.

katlar arası tavan ses yalıtımı

ORTAK DUVAR SES YALITIMI


Bitişik duvarlarda nasıl izolasyon yapılır ?İnsanların yoğun olarak bir arada kullandığı alanlardan birisi olan ofislerde gürültüye ve yankıya maruz kalmamak için mekan tasarımına uygun ofis akustiği malzemeleri tercih edilmektedir.​

ortak duvar ses yalıtımı

ALÇIPAN BÖLME DUVAR SES YALITIMI


Üst kata giden sesler nasıl engellenir ?

Bir alanı bölümlendirmek isterken ortama gelebilecek sesleri de kesmek isteyebiliriz. Bunun için yapılan alçıpan bölme duvar uygulamalarında ses kesim oranı yüksek ses yalıtım malzemeleri tercih edilir.

alçıpan bölme duvar ses yalıtımı

PARKE ALTI SES YALITIMI


Ne kadar sesi yalıtabiliriz ?
Parke uygulanan zeminlerde hangi malzemeler kullanılır ? Titreşim, darbe gürültü kaynaklı sesleri engellemek için kauçuk esaslı levhalar ve izolasyon süngeri tercih edilir. Bunların uygulanış şekline göre belirli ses emilim değerleri ortaya çıkarılabilir.

parke altı ses yalıtımı

ŞAP ALTI SES YALITIMI


Hangi şap kalınlığında hangi ürün kullanılır ?3cm şap kalınlığı ile 7cm şap kalınlığının olduğu mekanlarda ses yalıtım değeri ürün kullanmadan bile fark edilir seviyededir. İnşaatlarda yapılan büyük hatalardan birisi atılan betona uygun malzeme tercihi yapılmamasından ortaya çıkıyor.

ZEMİN SES YALITIMI


Alt kata giden sesler nasıl engellenir ?
İnşaat yapım işlemi sırasında şap altında , parke, seramik veya fayans döşeme işlemleri yapılırken kullanılmayan izolasyon malzemeleri neticesinde alt kata istenmeyen sesler gittiği için bu ürünler sonradan sökülüp titreşim ve ses kesici ürünler uygulanır.

zemin ses yalıtımı

Akustik Ses Yalıtımı


 

OFİS AKUSTİĞİ


Ofis Ses Yalıtımı

İnsanların yoğun olarak bir arada kullandığı alanlardan birisi olan ofislerde gürültüye ve yankıya maruz kalmamak için mekan tasarımına uygun ofis akustiği malzemeleri tercih edilmektedir.​

ofis ses yalıtımı

STÜDYO SES YALITIMI


Stüdyo Odası Akustik Düzenleme

Stüdyo ses kayıt odalarında akustik düzenleme ve ses yalıtım işlemi beraber yapılır . Bunun için duvar tavan ve zeminden giden – gelen seslerin ortamdaki yankının oranının tespiti gereklidir.

akustik stüdyo ses yalıtım malzemeleri

RADYO ODASI AKUSTİK KAPLAMA


Ses Kalitenizi İyileştirin.

İnsanların yoğun olarak bir arada kullandığı alanlardan birisi olan ofislerde gürültüye ve yankıya maruz kalmamak için mekan tasarımına uygun ofis akustiği malzemeleri tercih edilmektedir.

radyo odası akustik ses yalıtımı

TOPLANTI ODASI


Toplantı Salonlarında Neler Kullanılmalı ?

Özel bir görüşme yapıyorsunuz ve bu görüşmeye kimsenin ortak olmasını istemiyorsunuz değil mi ? Ses izolasyonu inşaat akustiğinde dikkat edilmeyen bir husus olduğu durumda inşaat sonrasında da yapılarak sizleri ses geçişine kapalı bir ortama hapsedebilir.

toplantı odası akustik ses yalıtımı düzenleme

ÇAĞRI MERKEZİ


Call Center Akustik Yalıtımı

Çağrı merkezlerinde ses kalabalığının önüne geçilemez bir durum haline gelebilir. Bunun için sesin kırılması ve hapsedilmesi için akustik panel, halı veya sünger gibi çeşitli akustik kaplama malzemeleri ile ses emilimi sağlayarak bu sorunu ortadan kaldırıyoruz.

call center çağrı merkezi akustik ses yalıtımı

TİYATRO SALONU


Tiyatro Salonlarında Neler Kullanılmalı ?

Akustik sahne perdesi, akustik ahşap panel, akustik kumaş kaplı panel gibi pek çok akustik ses yalıtım malzemesi kullanılabilir. Ayrıca çevreden gelen seslerin engellenmesi için duvar tavan zemin ses izolasyon malzemeleri de tercih edilebilir.

tiyatro salonu akustik ses yalıtımı

SİNEMA SALONU


Sinema Salonlarında Akustik Düzenleme

İnsanların yoğun olarak bir arada kullandığı alanlardan birisi olan ofislerde gürültüye ve yankıya maruz kalmamak için mekan tasarımına uygun ofis akustiği malzemeleri tercih edilmektedir.

sinema salonu akustik ses düzenleme yalıtımı

HOME CINEMA SES AKUSTİĞİ


Ev Sinema Odası Ses Yalıtımı

Evde sinema odalarında ses yalıtım uygulaması hem akustik hem de gürültü izolasyonu dikkate alınarak yapılması gereken bir işlemdir. Ekibimiz ile iletişime geçerek kendi zevkinize ait sinema odasına sahip olun.

home cinema akustik ses yalıtımı

Bunun büyük bir beton levha veya duvar olması gerekmez. Bir bina elemanının veya bina yapısının, içinden ses iletimini azaltma konusundaki genel yeteneği ile ilgilidir. İki tür ses yalıtım uygulaması söz konusu olabilir – havadan kaynaklanan ses yalıtımı ve darbe sesi yalıtımı.

Ses yalıtımı m2 fiyatları nasıl belirleniyor ?


Ses yalıtım malzemelerinin fiyatları, işçilik, ekstra yapılması gereken işlemler vs fiyatları etkileyen durumlardır. Fiyat teklifi almak için iletişim formumuzu doldurabilir alanınızla ilgili detaylı bilgileri bize iletirseniz bu konuda sizlere daha net bir şekilde yardımcı olabiliriz.