Akustik piramit sünger – PROCELL, yanıcı olmayan performans ve ses zayıflatma özellikleri için çözümler sunan, yüksek miktarda alev geciktirici ve polimerik bağlayıcı malzemelerle emprenye edilmiş açık hücreli, esnek bir poliüretan akustik köpüktür.

Akustik Piramit Sünger Özellikleri

  • Kalınlık : 40mm ve 50mm
  • Ebat : 100 x 100cm Plaka * İsteğe bağlı farklı ölçülerde yapılabilir. Genişlik max: 100cm
  • Yoğunluk : 50DNS – 70DNS – 90DNS
  • Renk : Siyah
  • Opsiyon : Kendinden yapışkanlı ve bariyerli üretim mevcuttur.
  • Uygulama : Akustik sünger yapıştırıcısı kullanılarak yapılabilir.
akustik piramit sünger

Her Boyuttaki Odanın Akustiğini İyileştirin!

Bir ev sineması veya konser salonu kurmanıza bağlı olarak, belirli akustik özelliklere sahip ses işlemlerini seçmek isteyeceksiniz.

Gürültü Azaltma Katsayısı (NRC), insan sesi aralığındaki dört frekansta (250 Hz, 500 Hz, 1.000 Hz ve 2.000 Hz) bir malzemenin ortalama ses emiliminin sayısal bir temsilidir. Daha kalın malzemeler genellikle daha yüksek NRC değerlerine sahip olacaktır.

yanmaz piramit sünger
piramit ses yalıtım süngeri
akustik piramit sünger m2 fiyatları
Yüksek frekanslı ve orta derecedeki ses alanlarında maksimum performans değerlerine sahip akustik piramit sünger, pvc bariyer, kurşun bariyer gibi yalıtım malzemelerin birleşimi ile sesin yalıtımında daha iyi performans sunar.

Uygulama Alanları

Akustik Muhafazalar Gen seti kanopiler, Kompresör kanopileri, Üfleyici kanopiler

Kanal Gecikmesi (Hava Kanalı ve Hvac) Araç motor mahfazası astarları Otomotiv, Yat ve teknelerin motor odaları; denizcilik endüstrisi

Akustik İçin Plenum Odası Astarı Tiyatrolar, sinemalar, Konferans salonları, konser salonları, Spor merkezleri, Ofisler, Prodüksiyon yerleri

Akustik Oda Kaplaması Stüdyo ses kayıt odaları, enstrüman çalgı odası, youtuber odası ses yalıtımı vs

Yangın Performans Değeri

Yöntem TS EN ISO 13501-1 + A1 BS 476 Bölüm 6 ve 7 NF P 92-501
Yangın Sınıflandırması C-s2-d0 Sınıf 0 M1

Yanmaz piramit ses yalıtım süngerleri ses yutumu sağlayan akustik süngerlerdir. Uygulamalarda sık kullanılan bu süngerler poliüretan maddesinden üretilir ve yanmaz süngerlerdir. Gürültü ihtiva eden tüm ortamlarda akustik düzenleme amaçlı, jeneratör odalarında, kompresör kabinlerinde sanayi makinelerinin kabinlerinde, havalandırma kanallarında ses sönümleyici olarak kullanılırlar.