Bondex sünger ( Bondexpan® ); ses yalıtım süngeri olarak duvar tavan zemin yüzeylerinde kullanılan ürünlerdir. Yüksek ses emilim gücüne sahip farklı bir çok yalıtım süngerinin parçalar haline getirilip sıkıştırılması ile çeşitli yoğunluklarda üretilir.

Bondex Sünger Özellikleri

  • Kalınlık : 10mm ile 10cm arasında üretilebilir.
  • Ebat : 100 x 100cm ve 100 x 200cm
  • Yoğunluk : 80 DNS ile 200 DNS
  • Yanmazlık : Ürünler alev almaktadır
  • Opsiyon : Kendinden yapışkanlı ve bariyerli yapılabilir .
  • Uygulama : Yapıştırma (Sıvı Solid Yapıştırıcı veya sprey yapıştırıcı ile uygulanabilir. )
Bondex Sünger

Bondexpan®

Ortak duvar ses yalıtımı, katlar arası tavan izolasyonu, alçıpan bölme duvar, zemin parke şap altı ses yalıtımı, kapı ses yalıtımı, akustik ses geçirmez kabin gibi ses izolasyon işlemlerinde kullanılır.

Konuşma seslerini özellikle ev ortamlarında engellemek için kullanılabilir. Ses frekansının yoğun olduğu gürültülü alanlarda ise bariyerli bondex sünger kullanılır. Akustik yalıtım ile ses izolasyonu sağlayacak bir ürün istiyorsanız bunun için bariyerli akustik bondex sünger kullanabilirsiniz.

Bondexpan® nasıl uygulanır ?

Uygulama yaparken alanda dikkat edilmesi gerekenler alanın kuru, temiz ve ısıyla teması olmamasıdır. Kullanılan yapıştırıcının yapısı gereği özellikle ısı durumu çok önemlidir çünkü yapıştırıcı daha sonrasında kendini atar ve ürün uygulandığı alandan düşer.

Ürün açıkta kalmaması gereken bir malzeme olduğu için yüzeyi alçıpan, ahşap sunta veya akustik süngerler ile birlikte kapanmalıdır.

Yapıştırıcı olarak sprey modelini veya teneke halinde satmış olduğumuz ürünü kullanabilirsiniz. Sprey yapıştırıcı düşük metrajlı alanlar için yeterlidir. 10 m2 ve üstü için teneke sıvı yapıştırıcı tercih edilmelidir.

süngerpan ses yalıtım süngeri

Sesi emmek ve sesi engellemek tamamen farklı iki şeydir. Ses emiciler, sesin bir boşlukta sıçramaya ve yankılanmaya devam etmesini engeller. Bu, ses yolunu bozarak ve enerjiyi ısıya dönüştürerek yapılır. Bu genellikle kabarık ve gözenekli malzemeler kullanılarak yapılır. Sesi engellemek, ağır, yoğun ve kalın malzemeler gerektirir. Bu malzemeler genellikle çok katmanlı montajlarda kullanılır, böylece ses içeri girmez veya geçmez. Bir duvarın ses yalıtımı, yapının kendisinin değiştirilmesini gerektirir.

Bondex Sünger m2 Fiyatları ve Kargolama İşlemi

Projenizde kullanacağınız malzemeye ait fiyat teklifi almak istiyorsanız; teklif formundan bizlere mail atabilir, showroomumuzu ziyaret edebilir veya telefon yoluyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Ürünler stoklu olarak depomuzda bulunmaktadır. Uygulamalı işler haricinde sevkiyat tutarı alıcıya ait olup ürünler depomuzdan teslim edilmektedir.

bondexpan
bondex sünger duvar kaplama