Bariyerli Süngerpan ses yalıtım malzemeleri arasında birinci sınıf ürünlerinden elde edilmiş kırpıntı sünger ürünlerinden yapılan süngerpanların yüksek ses kesim gücüne sahip bariyerler ile laminasyon yapılması ile elde edilir.

Bariyerli Süngerpan Teknik Özellikleri

 • Ebat : 100cm * 100cm plaka halinde üretim yapılır.
 • Kalınlık : 22mm-23mm-32mm-33mm-42mm-43mm-52mm-63mm – 72mm-73mm-82mm-84mm üretilebilir.
 • Yoğunluk : İki malzemenin kendine göre farklı yoğunlukları bulunmaktadır.
 • Bariyer Modeli : Heavy layer epdm ses bariyeri, keçeli ve keçesiz kauçuk ses yalıtım bariyeri kullanılır.
 • bariyerli süngerpan

  BARİYERLİ REBONDED SÜNGERPAN

  TEK TARAFI BARİYERLİ REBONDED SÜNGERPAN

  TEK TARAFI BARİYERLİ REBONDED SÜNGERPAN

  Bariyerli Süngerpan ne kadar ses keser ?

  Akustik sünger, ses bariyeri, akustik panel vs ses yalıtım malzemelerinin %20 ses emilimi sağlar, %90 ses keser vb net bir oranı olabilmesi için gerekli testlerden geçmektedir. Her kalınlık ve ortam için test yapılmadığından dolayı bu malzemelerde gerekli tespitler yapılarak malzeme önerisinde bulunmaktayız. Belirli ses frekanslarında ne kadar etki gösterdiği test edilir ve sizin de ortamınız o frekanslara hakimse test edilen sonuç kadar ses kesilir denebilir.

  Bariyerli Rebonded Süngerpan

  Nasıl Uygulanır ?

  Bariyerli süngerler içindeki ağır bariyer ve süngerpan yoğunluğundan dolayı ağır bir yapıya sahip olduğundan güçlü montaj malzemeleri tercih edilir.  İlk etapta solid bazlı sıvı yapıştırıcı süngerin uygulanacağı bölgeye sürüldükten sonra bariyerli süngerpan yapıştırılır. Ancak bununla işlem bitmiyor. Daha sonrasında mantolama dübeli ile malzeme 5 noktasından tutturulur. Bu alçıpansız uygulama içindir. Ancak alçıpanla kapama yapılacaksa dübele çok ihtiyaç duyulmaz. Yüzeyi alçıpan veya herhangi bir akustik ses yalıtım malzemesi ile kaplanmalıdır.

  ses yalıtım süngeri nasıl uygulanır
  ses izolasyon süngeri m2 fiyatları
  ses izolasyon süngerleri
  H120 Teknik Özellik Tablosu

  Bariyerli süngerpan m2 fiyatı nedir ?

  Ürün m2 fiyatları kalınlık, bariyer modeli (epdm, pvc, tecsound, keçeli pvc ses bariyeri) ve yoğunluk (100DNS ile 200DNS arası) verilmesi gerekmektedir. Mail adresimize istenilen bilgileri ileterek teklif alabilirsiniz. En kaliteli malzeme ve en uygun fiyatlara sahip olmak istiyorsanız Aksa Akustik ile iletişime geçebilirsiniz.