Sinema salonu akustik ses yalıtımı ünümüzde yaygın olarak sinema salonları ve alışveriş merkezlerinde kullanılmaktadır. Sinema severlerin kaliteli bir sinema deneyimi yaşayabilmeleri için sinema salonunun (ortama uygun) Kaliteli bir ses yalıtımı ile izole edilmesi gerekmektedir. Genellikle alışveriş merkezlerinde yaygın olan bu sistem Salon içerisindeki Sinema severlerin seslerinin yankı yapmamasını, Salon içinden ve Salon dışından İçeriye girip çıkan sesi engellemektedir.

sinema salonu akustik ses yalıtımı

Bilindiği gibi büyük sinema salonlarında yeterli izleyici sayısına ulaşılmadığı zaman izleyicilerin konuşmalarının gerek gösterimde olan filmin konuşmalarının birbirleriyle etkileşim halinde bulunmalarıyla yankı oluştuğundan mütevellit(dolayı) yankı problemine çözüm olarak geliştirilmiştir denilebilir.

Sinema Salonu Akustik Ses Yalıtımı Malzemeleri

Akustik Sünger, Bariyerli sünger , Bondex Sünger, Akustik Paneller(Kumaş Panel-Ahşap Panel) Basotect (Melamin AntiBakteriyel Yanmaz Malzeme) gibi Malzemeler Kullanılmaktadır. Birbirinden farklı renk seçenekleriyle Sinema severlerin gözlerine hitap etmesinin dışında salona büyük bir görsel Hava (Ferahlık) Katmaktadır.Ses yalıtım sisteminin Profesyonel kişiler tarafından uygulanması daha sağlıklı olacaktır.İstenildiği taktirde İthalatçı tarafından da uygulanabilir.