Atış poligonu ses yalıtımı poligonlarda yaşanan gürültüden kaynaklı yapılan uygulamalardır.Atış poligonları çok fazla gürültü yaratır. Standart malzemeler, uzun yankılanma süreleri yaratarak sesin her yüzeyden sıçramasına izin verir. Ayrıca atış poligonları silahları veya malzemeleri test ederken kullanılır, bu nedenle duvarlar ve tavanlar mermi parçalarına veya kontrolden çıkan diğer parçalanmış malzemelere karşı dayanıklı olmalıdır.

Aksa Acoustic 10 yılı aşkın süredir akustik piyasasındadır ve bu zorlukların üstesinden gelmek için kapsamlı deneyime sahiptir. Çeşitli ürünleri içeren bir atış poligonu için ideal olarak denenmiş ve test edilmiş bir akustik sistem tedarik edebiliriz.

Ses Geçirmez Bir Atış Poligonu Nasıl İnşa Edilir ?

Bir silah menzilinin ses geçirmezliğini nasıl sağlarsınız? Süreç, iç mekan veya dış mekan silah menzilini ses yalıtımı yapmanıza bağlı olarak değişir.

İç ve dış silah menzillerinin karşılaştığı iki farklı sorunu dikkate almak önemlidir. Kapalı bir silah menzilinin ses yalıtımı yapılırken, tedavinin birincil odak noktası, binadaki müşterileri ve çalışanları korumaktır. Sesi engellemek kesinlikle gereklidir, ancak tesis inşa edildiğinde zaten ele alınmış olabilir. Dışarıda bulunan bir silah menzilinin ses yalıtımı yapılırken, tedavinin birincil amacı, komşuları mutlu etmek için sesi kontrol altına almaktır. Bu, dışarıdaki sesi kontrol etmek anlamına gelir, böylece komşu işletmeler ve sakinler, silahlı patlamalardan kaynaklanan aşırı gürültüye maruz kalmazlar.