Yükseltilmiş döşeme sistemleri, binaların iç ve dış alanları için zemin kaplamalarının oluşturulması için tasarlanmış bir modüler eleman sistemidir. Bu teknoloji son derece pratiktir çünkü tüm teknik sistemleri yönlendirmek için kullanılabilen zemin yüzeyinin altında sürekli bir boşluk yaratır. Kullanım esnekliği, kolay ve hızlı montajı ve çeşitli kaplama seçenekleri sayesinde bina tadilatlarında da uygulanabilir ve hatta mevcut zemin kaplamalarının üstüne bile monte edilebilir.

Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

 
enkapsüle panel yükseltilmiş zemin döşeme

Enkapsüle Çelik Döşeme


Enkapsüle Çelik panelleri tek olarak kullanılmamaktadır. Üst kaplamasının saç plaka olması nedeni ile salt olarak kullanım açısından, uygun olmayacaktır. Bundan dolayı karo halı veya karo PVC (LVT) gibi kaplamalar ile en üst tabaka desteklenmelidir.

pvc kaplı folyo yükseltilmiş döşeme

Pvc Kaplı Folyo Panel


Panel boyutları 60x60cm dir. Panelin üst kaplamasında Homojen ve Heterojen Pvc kaplama yapılarak uygulama sonrasında ikinci bir işleme gerek kalmaz. Dolgu malzemesi olarak yüksek yoğunluklu sunta kullanılır.

 

folyo kaplı yükseltilmiş zemin

Folyo Kaplı Yükseltilmiş Zemin


Folyo kaplı panel alternatiflerinde alt ve üst yüzey kaplamalarında alüminyum folyo kullanılmaktadır. Folyo kaplı panellerin yüzeylerinde kaplama malzemesi olarak karo halı veya loose lay (serbest döşenebilen) karo / şerit PVC kullanılmaktadır.

kalsiyum sülfat pvc kaplı yükseltilmiş zemin

Kalsiyum Sülfat Özlü Panel


Kalsiyum Sülfat özlü yükseltilmiş döşeme, yüksek yangın dayanımı nedeniyle tercih edilmektedir. Kalsiyum Sülfat (CaSO4) dolgu malzemesi kullanılmaktadır. Çeşitli kalınlarda panel çeşitleri bulunmaktadır.

Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri modülerliği ve pratik uygulaması sonucu, maliyeti düşük kullanım alanı yaygın olan, altyapı tesisatlarına gerekli alanı ve müdahale edilebilirliği pratikleştirmeyi amaç edinen bir sistem bütünüdür.

Yükseltilmiş Döşeme Sistemi çalışma alanlarınızı istediğiniz şekle sokabilecek pratiklikte ve uygun maliyette olması nedeni ile tercih edilebilir sistemlerin başında gelmektedir.

YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME ZEMİN KAPLAMALARI

Uygulandığı alanda yüksek bir yapı yapı sağlar. Mekanik ve elektrik hizmet geçişi için gizli bir boşluk oluşturmak için bir katı madde (genellikle bir beton levha) üzerindedir. Yükseltilmiş zeminler, modern ofis binalarında ve mekanik hizmetlerin ve kabloların, kablolamanın ve elektrik beslemesinin yönlendirilmesi gereken komuta merkezleri , bilgi teknolojisi veri merkezleri ve bilgisayar odaları gibi özel alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır .

yükseltilmiş döşeme fiyatları

yükseltilmiş zemin malzemeleri