Toplantı salonu akustik ses yalıtımı uygulamaları alanda yankılanma, eko ve ses karmaşası olacağı için yapılmaktadır. Kalabalık ortamlarda kurulu olan toplantı salonlarında verimli bir alan elde etmek için dışarıdaki gürültü ve seslerin mekana girişinin ve toplantı salonundaki seslerin dışarıya çıkmasını engellemek gerekmektedir. Daha verimli, sağlıklı ve kaliteli bir çalışma ortamı sağlamak için ses yalıtımı yapılması gerekiyor.

Toplantı Salonu Akustik Ses Yalıtımı Malzemeleri

Toplantı Salonu Akustik Düzenleme

Kullanılacak malzemeler sadece ses yalıtımı değil dekoratif açıdan da şık bir görüntü sağlamalıdır ve doğru malzemenin seçimi için toplantı salonlarında ses yalıtımı yapılmadan önce keşif kesinlikle önemlidir.

Toplantı salonunda üst düzey kaliteli bir uygulama için ses yalıtım malzemeleri seçiminin doğru olarak yapılıdır ve ses sorunlarının yok edilmesi gerekir. Gerek görüldüğünde yanmaz ve bariyer özelliği bulunan bu akustik ses yalıtım süngerlerin de toplantı salonlarında kullanılmaktadır. Toplantı salonu ses yalıtımı için seçilecek olan ürünün salonun yapısı duvarların konumu, tavan yüksekliği ve dış ortamın özellikleri de göz önünde bulundurulmalıdır.