Tavan Ses Yalıtımı nasıl yapılır ? M2 fiyatları nedir ? Ses yalıtım malzemeleri nelerdir ? Üst kata giden sesler ne kadar kesilir ? gibi sorulara yanıt bulmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Tavan Ses Yalıtımı Malzemeleri

* Ürünler istenilen ses kesim seviyesine ve uygulama modeline göre değişebilir. *

Üst kata giden sesler nasıl engellenir ?

Binalarda en çok şikayet edilen konulardan biriside üst kat ile oluşan ses akışıdır. Yapılan bina inşaatı sırasında ses yalıtım performansı yetersiz kalan ürünlerin kullanılmasından kaynaklı oluşur. Bundan dolayı yaşanan ses problemini önlemek için inşaat bitiminden sonra ses yalıtım işlemi yaptırmak zorunda kalabiliyorsunuz. Peki bu işlem nasıl yapılıyor ?

Katlar arası tavan ses yalıtımı malzemeleri mevcut ses desibeline göre farklılık gösterebilir. Böylece gereksiz alan kaybı olmaz ve doğru malzeme ile istenilen sonucu alabilirsiniz.

Peki bu işlemler sonrasında ne kadar ses kesilir ?

Tavan ses yalıtımında verilen oranlar kullanılan malzemenin yoğunluğuna, kalınlığına, ham maddesine ve özellikle en önemlisi ortamdaki ses desibeline bağlıdır. Örneğin yukarıda verdiğimiz uygulama modelleri konuşma seslerini çok ciddi oranda keserken bass seslerini kesmeyebilir. Bunun sebebi sesin nerelerden kaçtığıyla da alakalıdır. Kolonlar duvarlar sesi üst kata taşıyan diğer unsurlar olabilir.

Tavan ses yalıtımı yaparken, hatırlanması gereken en önemli şey, en iyi işi yapacak olan sadece gerçekten kalıcı donanımlardır.

O zaman bile, dairenizin tamamen ses geçirmezliğini sağlayamayabilirler, ancak gürültü kirliliğini yeterince azaltmaları gerekir. Ancak, yalnızca geçici yöntemler yükleyebiliyorsanız, ne kadar çok katman kullanırsanız o kadar iyidir.

Ses geçirmezlik yönteminizi seçerken akılda tutulması gereken en önemli şey, daha geçici düzeltmelerin kalıcı yöntemlerle aynı türde gürültü engelleme kalitesini vermeyeceğidir.

ses yalıtımı m2 fiyatları

Katlar arası tavan ses izolasyonu işlemlerinde fiyatlar nasıl belirleniyor ?

Tavan ses yalıtım malzemelerinin fiyatları, işçilik, ekstra yapılması gereken işlemler vs fiyatları etkileyen durumlardır. Fiyat teklifi almak için iletişim formumuzu doldurabilir alanınızla ilgili detaylı bilgileri bize iletirseniz bu konuda sizlere daha net bir şekilde yardımcı olabiliriz.