Ses yalıtım bandı diye adlandırdığımız bu ürün yapılan karkaslı uygulamalarda alçıpan ve karkas yüzeyi arasında ses ve titreşim emici olarak görev alır. Kendinden yapışkanlı olması sayesinde uygulama kolaylığı sağlar.Elastomerik kauçuk, polietilen ve epdm olmak üzere 3 ayrı modele sahiptir.

Ses Yalıtım Bandı Seçenekleri

elastomerik kauçuk bant

Elastomerik Kauçuk Bandı

Kapalı hücre yapılı ısı yalıtım malzemesi. HVAC sistemlerinin birleşim yerlerinde ve sıkı bağlantılarında sızdırmazlık ve ısı dağılımını önlemek için en iyi verimlilik. Farklı yüzeyler, kenarlar, dirsekler, bağlantılar için kullanışlıdır.

Şu şekilde mevcuttur;

3 mm x 50 mm, 3 mm x 75 mm, 3 mm x 100 mm

6 mm x 50 mm, 6 mm x 75 mm, 6 mm x 100 mm

polietilen ses yalıtım bandı

Polietilen Bant

a. Fiziksel Çapraz Bağlanmış Polietilen Köpük Bant (IXPE) Isı ve ısı yalıtımı için kullanılır. İyi ses ve gürültü emme özelliğine ve iyi kimyasal, yağ, asit ve alkali dayanıklılığına sahiptir. b. Kimyasal Çapraz Bağlanmış Polietilen Köpük Bant (XLPE) Düzensiz veya pürüzlü yüzeylere mükemmel bir uyum ve yapışma ile ısı yalıtımı ve sızdırmazlık içindir. Hızlı ve agresif yapışma gerektiğinde uygun yüksek performanslı bir yapıştırma sistemine sahiptir. Polietilen ses yalıtım bandı köpüğü yağa, benzine, çözücülere ve birçok kimyasala, ayrıca hava koşullarına, eskimeye ve mantarlara karşı dayanıklıdır. Conta, sızdırmazlık, şaşırtma, yastıklama ve izolasyon için kullanılır.

epdm bant fiyatları

Epdm Bant

Bir tarafında akrilik yapışkan bulunan EPDM köpük bant; leke bırakmaz, aşındırmaz ve elektriksel olarak iletken değildir. Köpük, yüksek sıcaklık direncinin (-30 ° C ila 110 ° C) yanı sıra UV, ozon ve hava koşullarına karşı mükemmel direnç sunarak dış mekan kullanımı için idealdir. Havalandırma kanallarının birleşim yerlerinde; bağlantılarda sızdırmazlık sağlar. Sızdırmazlık amaçlı, titreşim sönümleme ve gürültü bariyeri, UV ve kimyasal solvent direnci olarak kullanım için idealdir. Ses yalıtım banında 3 mm ve 5 mm kalınlıklar için her genişlik mevcuttur.