Akustik ahşap difüzör panel masif ahşaptan yapılmış 2D ses difüzörüdür, kayıt stüdyonuza veya dinleme ortamınıza müziğinizde bir ferahlık hissi verir. Difüzör panelimiz veya ses difüzyon panellerimiz, kayıt stüdyoları, 2 kanallı dinleme odaları, ev sinemaları ve daha birçok uygulama için kanıtlanmış, uygun maliyetli bir çözümdür.

Akustik Ahşap Difüzör Panel Özellikleri

  • Ebat : 60x60cm ve 60x120cm
  • Kalınlık : Maksimum 12,5cm
  • Ham Malzeme : Masif Ahşap
  • Bass Trap – Absorber – / Bass Tutucu – Yutucu
  • NRC: 0.35 (Ses Yutma Katsayısı)
  • Renk : Doğal Ahşap, Siyah, Beyaz, Lacivert ve Mavi Gibi çeşitli renklerde yapılabilir.
  • Uygulama : Vidalama Yöntemi ile duvar ve tavanda kolaylıkla kullanılabilir.
akustik ahşap difüzör panel

Daha geniş odalar için, difüzörlere olan mesafe ne kadar büyükse, akustik panellerin aksine ideal akustiği elde etmek için o kadar fazla difüzöre ihtiyaç vardır . Elbette bu, tüm serbest yüzeylerin büyük miktarda difüzörle kaplı olduğu anlamına gelmez. Akustik işleme başlamadan önce odada veya ofiste akustik bir ölçüm yapılması tavsiye edilir. Aksa Acoustic aynı zamanda müşterilerine istenen etkiyi sağlamak için evlerinde nereye, ne ve kaç akustik öğenin yerleştirilmesi gerektiğine yardımcı olur.

Ahşap Difüzör Panel Modelleri

Akustik difüzör kullanmak neden önemlidir?

En büyük akustik sorunlardan biri, evimizdeki veya ofisimizdeki, stüdyomuzdaki veya oturma odamızdaki büyük miktardaki derin seslerden kaynaklanır. En iyi derin ses emici membranlar bu sorunu ortadan kaldırır. Tizleri emmek bundan çok daha basittir: hemen hemen her sıradan nesne veya mobilya tizleri kolayca emebilir. Ancak bir odaya veya ofise yalnızca ses emiciler yerleştirirsek, sonuç, ses deneyimini büyük ölçüde azaltan aşırı zayıflama olacaktır, çünkü dengeli bir ses ancak bas ve tizin en iyi uyumu ile elde edilebilir. Akustik difüzörler , derin sesleri emerken sesleri dağıtır – böylece harika ve net bir ses elde edersiniz.

Difüzörlerin ideal miktarı ve konumu:

Akustik bir ölçümden sonra, difüzörlerin doğru konumu tam olarak belirlenebilir. İdeal ahşap difüzör panelmiktarı, odaların büyüklüğüne bağlıdır. Akustik difüzörler, evinizin veya ofisinizin yansıma noktalarına yerleştirildiğinde en iyi şekilde çalışır. Bu noktalar, faz gecikmeli ekolardan kaçınmak için bir akustik uzmanının yardımıyla ölçülebilir. Kulak hizasına yerleştirilmesi tavsiye edilir.